نمونه سوالات امتحانی پایه هشتم

نمونه سوال مخصوص دانش آموزان پایه هشتم

نمونه سوالات امتحانی پایه هشتم

نمونه سوال مخصوص دانش آموزان پایه هشتم

  • ۰
  • ۰

سوالات درس 1


1-تعاون یعنی چه؟


تعاون به زبان ساده یعنی همکاری و یاری رساندن به یکدیگر2-آیا ما می توانیم نسبت به تفاقاتی که برای دیگران می افتد بی تفاوت باشیم ؟


از آنجایی که انسان هم موجودی اجتماعی و هم مسئول، آفریدهشده است؛ هیچکس نمیتواند اعمال و رفتار و زندگی خود را از اجتماعجدا کند و نسبت به آنچه در جامعه میگذرد و اتفاقاتی که برای دیگرانمی افتد، بی تفاوت بماند و زندگی خود را از دیگران جدا کند.3-نظر دین اسلام در زمینه رابطه فرد با اجتماع و همکاری چیست ؟


یکی از کارهایی که قرآن کریم به آن امر فرموده »تعاون « است.


در کارهای نیک و پرهیزکاری، یکدیگر را یاری کنید؛ و در گناه وستمکاری همکاری نکنید. سورة مائده.امیرالمؤمنین علی (ع):


از پیامبر اکرم (ص) شنیدم که فرمود کسی که یک مشکل از مؤمنی رفع کند، مانند کسی است که تمام عمرش را به عبادت سپری کردهاست.


4-خداوند در چه اموری اجازه همکاری با دیگران را به ما داده است ؟


خداوند از ما خواسته که در کارهای نیک به یکدیگر کمک کنیم، اما درامور ناپسند گناه و ستمکاری، همکاری نکنیم.


همکاری نکردن در گناه یعنی اینکه اگر کسی کار ناپسند یا گناهیانجام می دهد ما او را تشویق نکنیم یا طوری رفتارنکنیم که انگار با او موافق هستیم.5-تعاون و همکاری به چه شکل های مختلفی می تواند انجام شود؟

 


اظهار دوستی و محبت، همدلی و خوشحال کردن یکدیگر، هدیهدادن، کوشش برای ایجاد صلح و آشتی میان مؤمنان، عیادت از بیمار،قرض دادن، رفع مشکلات مردم و یاری رساندن به آنها در گرفتار یها،مشارکت کردن برای رفع نیازهای مالی فقرا، امر به معروف و نهی ازمنکر و…
6-تعاون و همکاری در سطحی از جامعه ممکن است صورت گیرد؟


خانواده و خویشاوندان، مدرسه،محلّه، شهر و روستا یا اعضایجامعه


7-نتیجه همکاری و همدلی در خانواده چیست ؟


باعث صمیمیت و محبت بیشتر بین اعضای خانواده می شود. باتقسیم وظایف و مسئولیت ها، هر عضوی از خانواده احساس میکند که مفید است و همه کارهای خانه بر دوش یک نفر قرار نمی گیرد.8-در محیط مدرسه در چه زمینه هایی می توان همکاری کرد ؟


در نظافت کلاس و مدرسه، کمک به همکلاس یهایی که در درس ضعیف هستند، همکاری در مراسم صبحگاهی و از این قبیل.9-نتیجه همکاری در بین افراد یک محله چیست؟


همدلی و همکاری بین افرادی که در یک محله زندگی میکنند، علاوه بر ایجاد صمیمیت و همبستگی، موجب می شود که کارها بهتر پیش برود.10-همکاری و تعاون در محله به چه شکل هایی ممکن است صورت گیرد؟


عیادت از همسایه بیمار، کمک و خوشامدگویی به همسایه جدیدی که به محلّه نقل مکان نموده، همکاری در نظافت و پاکیزگی محله ومراقبت از اموال عمومی و همکاری در جشنها یا مراسم مختلف ازجلوه های تعاون در محله است.


  • ۹۷/۰۸/۱۸
  • محمد عبداللهی

نظرات (۱)

لطفا مطالب بیشتری بگذارید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی